понеділок, 27 березня 2017 р.

І знову про репетиторство шкільних вчителів


Головна новина  освіти  27 березня 2017 року- 
МОН планує подолати нав'язане репетиторство http://osvita.ua/school/55239/ 
Про це на прес-конференції сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич.


У школах долатимуть таке явище, як репетиторство, коли вчителі свідомо не надають на уроках весь необхідний матеріал, таким чином стимулюючи додаткові заняття.
Вчителям можуть заборонити займатися репетиторством http://24tv.ua/vchitelyam_mozhut_zaboroniti_zaymatisya_repetitorstvom_n798704?fshare
Такі заголовки можна  прочитати в різних ЗМІ. Люди, а особливо вчителі,швидко реагують на таки висловлювання , пишуть в своїх блогах чи коментують сказане:



“Це справді наш біль, і дуже важливо, щоб в школі ми подолали те надзвичайно неетичне і складне явище, коли вчитель стимулює репетиторство тим, що не додає дітям на уроках. Звичайно, це не є повсюдно, але такі випадки є. І тому ми зараз тісно співпрацюємо з батьківськими організаціями. Звичайно, ми розуміємо, що тут треба працювати над підвищенням соціального статусу вчителя, і в цьому році на 50% зросла зарплата вчителів. І ми розраховуємо, що буде крок назустріч учителів реформі української освіти”, — зазначила Л.Гриневич.

І. Єгорченко: МОН заявило про боротьбу з репетиторами http://osvita.ua/blogs/55241/
Проблема нав’язаного репетиторство дійсно існує,нерозумно це заперечувати. Про це вам розкаже будь хто, починаючи від ваших родичів і закінчуючи вашими знайомими,які не дуже обирають слова для опису проблеми. І переконувати їх в тому,що більшість інформації подається з метою зробити «гарячі новини» про заробітки вчителів і що більшість педагогів не готові до реформ, думаю не варто. Вирішувати вам. Краще надайте їм іншу інформацію, наприклад,

І знову  за проблемою шкільного репетиторства «сховалося» питання
 «Чи сплачують шкільні репетитори відсоток від свого заробітку державі, та які санкції застосовують фіскали до порушників ?»
Всім відомо, що послугами вчителів-репетиторів користуються більшість батьків, які прагнуть покращити знання дітей, здобуті в школі, або підготувати їх до успішного складання ЗНО. Однак, виявляється, дохід отриманий педагогом-репетитором за навчання, підлягає обов’язковому декларуванню. 
 До репетиторських послуг, зокрема, належать: підготовка дітей до школи, до вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. 
Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Якщо викладач-репетитор не є фізичною особою - підприємцем, але постійно надає репетиторські послуги фізичним особам, то він зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).
Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.
Просто для інфо- податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік викладачам-репетиторам слід подати не пізніше 03 травня 2017 року. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену в річній податковій декларації такі особи самостійно сплачують не пізніше 31 липня 2017 року
Бажаю всім бути добре інформованими та обізнаними щодо своїх прав і обов'язків , якщо ви займаєтеся репетиторством!

Немає коментарів:

Дописати коментар